ב' סיון ה'תש"פ | 25/05/2020 14:03:21
הוצאה לאור >> ספרים >> סיפורי חגים לגיל הרך - חלק א´ חגי תשרי - ד"ר ניצה דורי
סיפורי חגים לגיל הרך - חלק א´ חגי תשרי - ד"ר ניצה דורי

חדש על המדף!!!
ניתן לרכישה בהוצאה לאור ובמרכז המשאבים של המכללה

חלקו הראשון של קובץ הסיפורים "סיפורי חגים לגיל הרך" המקיף שני סיפורים לכל חג במעגל השנה, מוקדש לחגי תשרי. הסיפורים נולדו מתוך צורך של מחברת הספר, ד"ר ניצה דורי, ראש החוג לגיל הרך במכללה האקדמית הדתית "שאנן" בחיפה וכגננת בשטח וכן מתוך צרכי התלמידות אותן היא מלמדת במכללה, להביא בפני הילדים בגן סיפורי חגים שיהיו מתאימים בשפתם, באורכם, בסגנונם ובעיקר בערכים החברתיים-המוסריים המוצפנים בהם לגיל הרך.
כן בא הספר לענות על הצורך להרחיב, לרענן ולחדש את המאגר הקיים בתחום סיפורי החגים.
הסיפורים מעלים סוגיות ערכיות כמו אהבת הזולת, נתינה, ויתור, סובלנות, קבלת השונה ועוד, ברגישות המותאמת להזדהות הילד וליכולתו להבין את המוסר, ונכתבו בהשראת רוח ישראל והמסורת היהודית, הזהות היהודית וזיקה לערכים דתיים-חברתיים בקרב הילדים בגיל הרך.
הסיפורים בספר אינם מציגים את הסיפור ההיסטורי אלא מציעים דילמות מעולמם של הילדים לדיון ולהרחבה של מתווך הסיפור לאחר הקראתו.
היעדים המתמטיים והיעדים החינוכיים הולבשו בספר זה בלבוש ספרותי על דמויות ילדים כראויות לחיקוי.
הספר נכתב מתוך היענות לצרכי כל העוסקים בחינוך בגיל הרך, הורים ומחנכים ומייצג את עולם הילדות הקיים והרצוי ומהווה מודל לחיקוי ולהזדהות אישית.

ד״ר ניצה דורי - מחנכת ותיקה לגיל הרך בעיר נתניה, ובמקביל היא משמשת ראש החוג לגיל הרך במכללה האקדמית הדתית לחינוך ״שאנן״ בחיפה.   ספח הזמנה
  דוגמה מתוך הספר