ב' סיון ה'תש"פ | 25/05/2020 13:57:52
ארכיון >> ד"ר שלמה חריר ז"ל >> "כל מהותו הייתה שילוב של תורה עם דרך ארץ"
"כל מהותו הייתה שילוב של תורה עם דרך ארץ"

במוצאי השבת האחרונה נפטר
מי שעמד בראש מכללת "שאנן",
הרב והדוקטור שלמה חריר, מקרית שמואל.
הרב חריר היה מתמטיקאי ודוקטור למדע

ובמהלך חייו שילב בין החומר והרוח – התורה והמדע

כתב: הדס דרומר / 14:29 23/11/2009
מתוך: רדיו חיפה fm 107.5

אנשי הציונות הדתית בצפון בפרט ותושבי אזור חיפה והקריות בכלל קיבלו בסוף השבוע האחרון בשורה מרה על לכתו של הרב והדוקטור המוערך, שלמה חריר ז"ל. הרב חריר נפטר במוצאי השבת האחרונה בגיל 59, ככל הנראה כתוצאה מאירוע מוחי שעבר לפני כשנה וחצי.
התפקידים המשמעותיים בחייו של הרב היו ניהול והובלת תיכון "לוינסון" בקרית ים להישגים, שם הקפיד לתת טיפול אישי לכל תלמיד ורבים נוקפים לזכותו את פריחת בית הספר.
תחנה חשובה נוספת בחייו הייתה ניהול המכללה הדתית לחינוך "שאנן", אשר אותה העביר לקמפוס חדש בקרית שמואל.
לאחרונה היה הרב בעיצומו של תהליך כתיבת ספר על פתרון בעיות הלכתיות באמצעות המתמטיקה, יחד עם שר המדע, הרב פרופסור דניאל הרשקוביץ, שגם ספד לו בהלווייתו אמש.
"שלמה חריר פנה אליי לפני 15 שנים בהצעה לעשות אצלי את הדוקטורט שלו בנושא בעיות מתמטיות בתלמוד ובהלכה", מספר השר על היכרותו עם הרב ז"ל, "הדברים היו מאוד מעניינים כי שלמה הוא היה אדם של שילובי תלמוד תורה עם דרך ארץ. אדם של כל מהותו הייתה שילוב של תורה ועבודה. מבחינתו התורה הייתה תורת חיים ולא רק מקצוע שלומדים לבגרות. הוא היה אדם בעל אנרגיות יוצאות מן הכלל. תמיד היה אופטימי, תמיד היה עם חיוך ותמיד אמר שיהיה טוב. הוא היה מבוגר ממני בהרבה, אבל מבין כל התלמידים שאיתם לימדתי, אני חושב שממנו למדתי הכי הרבה. היינו אמורים להוציא ביחד ספר. הייתי יו"ר חבר נאמנים של מכללת 'שאנן' כאשר היא בחרה בו למנהל. אדם שדמותו לנגד עיניי כל הזמן והוא חסר לי מאוד".